Çocuk Komitesi Üyeleri Nusrat Mayın Gemisini ve Hayvanat Bahçesini Gezdi

 Mersin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Çocuk Komitesi ve ’Sokakta Çalışan Çocukların Rehabilitasyonu Projesi’ kapsamında eğitim alan çocuklar, Tarsus ilçesindeki Nusrat Mayın Gemisini ziyaret etti.

İl Çocuk Hakları Koordinatörü Mustafa Sarı öncülüğünde gerçekleştirilen ziyarette, çocuklara, Nusrat Mayın Gemisi ve Çanakkale Zaferi hakkında film izletildi.

Yürüttükleri sosyal içerikli projelerle çocuklara tarihi ve kültürel değerlerin yanında milli ve manevi değerleri tanıttıklarını belirten Sarı, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın öncelikle kendi beldesinde, kendi ülkesinde tarihi ve kültürel değerleri öğrenmesi gerekmektedir. Bu nedenle gezimize öncelikle Çanakkale Destanı’nda önemli yeri olan Nusrat Mayın Gemisi ziyaretiyle başladık. Gezilerimiz önümüzdeki günlerde Mersin’in diğer tarihi ve kültürel yerleriyle devam edecektir” dedi.
Çocuklar daha sonra Tarsus Huzurevindeki Yaşlılarımız ile Tarsus Hayvanat Bahçesini de gezerek gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.

Kaynak : http://www.milliyet.com.tr/cocuk-komitesi-uyeleri-nusrat-mayin-mersin-yerelhaber-2720830/