MERSİN ÇOCUK KOMİTEMİZ AİLE ŞENLİĞİNE KATILDI

AİLE ŞENLİĞİNE MERSİN ÇOCUK KOMİTEMİZ DE KATILDI

Mersin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce Aile Haftası nedeniyle Mersin’e bağlı Erdemli İlçesi Alata Dinlenme Tesisleri’nde Aile Şenliği düzenlendi.

Aile Şenliğine Aile ve sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı kuruluşlarda kalan çocuklar ve çalışanlar katıldı. Ayrıca Çocuk Hakları Çocuk Komitesi de Aile şenliği etkinliğine destek verdi.

Mersin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Veysel  TOPKAYA  “Bakanlığımızın Türkiye genelinde yürüttüğü Aile odaklı kampanyalar kapsamında bu gün burada Mersin olarak Aile Şenliği etkinliği düzenledik. Amacımız yaşlı, genç, çocuk,  engelli kadın olmak üzere  Aile bakanlığımızın hizmet alanına giren ailelerimizle  çocuklarıyla birlikte bir günde olsa vakit geçirmektir. Bize bu imkanı sağlayan Aile Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz” dedi. Daha sonra  Aile şenliğinde Çocuklar bol bol resim çektirdiler uçurtma ve balon uçurdular.

Şenliğe Çocuk Hakları Mersin Çocuk Komitesi çocukları da destek verdi. Şenliğe Aile ve sosyal Politikalar İl Müdürlüğün İl Müdür Yardımcısı Recep BOZKUŞ’la kuruluş Müdürleri  ile  İl Çocuk Hakları Koordinatörü Mustafa SARI da katıldı. Aile Şenliğinde türküler söylendi, halaylar çekildi. Ayrıca Çocuk  Hakları Komitesi ve SODES projesi çocukları renkli görüntüler oluşturdular.